Polska

Możliwości uprawiania naturyzmu w Polsce są duże, gdyby nie kapryśna pogoda byłoby wręcz idealnie, bo poza tropikami nie ma nigdzie ładniejszych plaż niż w Polsce. Na naszym wybrzeżu jest mnóstwo miejsc do nieskrępowanego opalania się i kąpieli, plaże w Rowach, Dębkach czy też Chałupach nie mają sobie równych, szeroka plaża, wydmy, piasek tworzą niepowtarzalną atmosferę, urok falochronów jest nie do pobicia. Zdaniem wielu naturystów Dębki to jedna z najlepszych plaż w Polsce, nie tylko ze względu na piasek i szerokość plaży (tu Rowy akurat są lepsze od Dębek) ale z powodu znakomitej atmosfery jaka tam panuje. Na naszych plażach przeważają pary i rodziny, dzieci bez problemu znajdują towarzyszy do zabaw w piasku. Rzecz jasna możemy się sprzeczać co do palmy pierwszeństwa, ale prawie na pewno Dębki są najbardziej popularną i uczęszczaną plażą naturystyczną w Polsce. Ponadto, Dębki są jedynym miastem w Polsce którego władze oficjalnie usankcjonowały plażę N - w mieście znajdują się drogowskazy kierujące plażowiczów we właściwym kierunku.

Patrząc na mapę wybrzeża od zachodu w kierunku wschodnim, naturystów możemy spotkać na następujących plażach: Międzyzdroje-Lubiewo, Grzybowo, Rowy, Dębki, Chałupy, Gdańsk-Stogi, Piaski. Oczywiście w innych miejscowościach, na uboczu, na pustych dzikich plażach również można znaleźć dla siebie miejsce czy też czasami spotkać opalających się golasów, na przykład w okolicach latarni Stilo, ale są to przypadki marginalne i nie można tu mówić o miejscu gdzie regularnie bywają naturyści.

Oprócz plaż nadmorskich, naturyści spotykają się na nielicznych plażach w głębi lądu. Największe z nich to Wał Miedzeszyński w Warszawie, Wał Zawadowski w Warszawie, Kryspinów pod Krakowem oraz Pogoria IV w Dąbrowie Górniczej, ale większość naturystów zgodzi się ze stwierdzeniem że atmosfera plaż położonych nad Bałtykiem jest znacznie lepsza od tych śródlądowych. Ich ciemną stroną jest to, że w odróżnieniu od typowo wakacyjnych nadmorskich miejsc, plaże położone w pobliżu dużych miejscowości łatwiej przyciągają niepożądanych osobników - podglądaczy lub zboczeńców.Poniżej możesz dodać raport z miejsca nie ujętego jeszcze w katalogu plaż NNS. Jeśli chcesz dopisać swój raport do już istniejących, skorzystaj z opcji dodawania relacji w odpowiednim miejscu katalogu. Dodany raport musi zostać zweryfikowany przed publikacją, możesz go zobaczyć w raportach oczekujących. Nie zapomnij podać danych GPS nowej plaży.

Dodaj komentarz